Co warto wiedzieć o skutecznych maściach na trądzik?

Trądzik pospolity jest najczęstszą chorobą skóry minionych lat. Występuje w postaci wykwitów niezapalnych (zaskórników). Lokalizują się zazwyczaj na twarzy, ale również na ramionach i plecach. Statystyki pokazują, że na dolegliwość choruję około 80% społeczeństwa w różnym wieku. Trądzik może być o bardzo intensywnym nasileniu, niekiedy skutkami ubocznymi są znaki na twarzy. Skuteczna jest wtedy maść na blizny po trądziku.

Maść na trądzik jako jeden ze sposobów leczeniawyciągi z liści aloesu pomagają na trądzik

Leczenie trądziku zależy od oblicza i nasilenia. Trudno powiedzieć, czy maść na trądzik pomoże akurat w danym przypadku, ale warto spróbować. W lekkim stadium rozwoju aplikowane są leki do użytku miejscowego w postaci maści na trądzik, które zazwyczaj zawierają niewielkie stężenie nadtlenku benzoilu. Substancja ta działa utleniająco, niszcząc rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie zaskórników.

Większość osób może jednak cieszyć się leczeniem specyfikami kremowymi. Działanie preparatów przeciwtrądzikowych opiera się na

  • hamowaniu powstawania zaskórników,
  • złuszczaniu rogowaciejącego naskórka,
  • zmniejszeniu łojotoku,
  • działaniu antybakteryjnym.

Składniki aktywne w maściach na trądzik

Bardzo ważne jest to, aby nie używać ich punktowo na ogniska, lecz nakładać trzeba go na całą okolicę łojotokową. Sumienne i trwałe wcieranie maści na trądzik może przynieść spektakularne efekty. Skuteczna maść na trądzik powinna zawierać w swoim składzie składniki aktywne, odpowiedzialne za zmniejszanie się postępu choroby:

  • Siarka i wyciągi roślinne- przeznaczone są do leczenia skóry ze skłonnością do łojotoku. Maść na trądzik zawiera wyciągi roślinne, z których wymienić można ekstrakt z rumianku, szałwii, nagietka, rozmarynu, kory dębu, oczaru wirginijskiego i  brzozy;
  • Kwasy – kwasy octowe i wielonienasycone tłuszczowe. Ich niedobór prowadzi do występowania wyprysków;
  • Propolis (kit pszczeli) – charakteryzuje się silnie bakteriobójczym i grzybiczym działaniem. Leczy stany ropne i zapalne;
  • nadtlenek benzoilu- wcześniej wspomniana substancja znajdująca się w maści na trądzik;
  • Tlenek cynku- wykorzystywany jest przy trądziku z tłustą skórą twarzy. Pochłania nadmiar sebum.

Jak wybrać maść, która pomoże na problemy z cerą?

Jak wiadomo, odpowiednia pielęgnacja tłustej cery pozwala na ograniczenie wyprysków. Chodliwym i skutecznym produktem jest maść na trądzik. Jest to wyrób składający się tylko z substancji naturalnych, nieszkodliwych dla zdrowia, nie wpływający negatywnie na stan skóry. Polecane i przetestowane maści to dermokosmetyki, które oparte są na przełomowej technologii nanosomowej – minimalne cząsteczki trafiające w sedno problemu. Skuteczna maść na trądzik posiada składniki, które likwidują przesuszanie się skóry oraz zaczerwienienia twarzy. Wygląda ona na zdrową i promienną. Kremy trądzikowe skutecznie działają na wypryski typu krostki i grudki.

Naturalnym kosmetykiem jest np. Sevolium. Jest to produkt działający na szereg dolegliwości. Jest skuteczny na zaskórniki, zaczerwienienia skóry, zmniejsza ilość sebum i działa przeciwzmarszczkowo. Składniki naturalne idealnie działają na zainfekowaną skórę. Maść pomaga w pielęgnacji cery, ale tylko wtedy, gdy stosowana jest regularnie w odpowiednich dawkach.