Curacne na trądzik – czy warto stosować?

Środek curacne zawiera w sobie substancję czynną określaną jako izotretynoina, która należy do środków z grupy retynoidów, a więc jest pochodną witaminy A..Ten specyfik jest pomocny przy kuracji dojmujących postaci trądziku, to znaczy

  • trądziku guzkowatego,
  • trądziku skupionego,
  • trądziku z możliwością powstania przewlekłych blizn.

Taki trądzik jest oporny na odpowiednio wykonane normalne leczenie lekami przeciwbakteryjnymi działającymi ogólnie a także środkami używanymi miejscowo, np. krem, balsam, żel i płyn.

Jak wygląda kuracja Curacne?

Kuracja farmaceutykiem curacne trwa aż do 24 tygodni. Stan skóry może ulec poprawie jeszcze w czasie 8 tygodni po zakończeniu leczenia. U większości chorych wystarczy zaledwie pojedyncza terapia. Kurację curacne należy rozpocząć od porcji 0,5 mg/kg mc. na dzień. U większości badanych porcja stanowi od 0,5 mg/kg mc. do 1 mg/kg mc. na dobę. Jeżeli badany ma poczucie, iż działanie medykamentu curacne jest za słabe albo za mocne, powinien zawiadamiać o tym dermatologa. Kapsułki należy przyjmować doustnie z jedzeniem, raz bądź dwa razy na dwadzieścia cztery godziny. Tabletki należy przyjmować w całości. Nie należy rozgryzać ani nawet ssać tabletek. U pacjentów z objawami dokuczliwej nietolerancji leku po aplikacji zalecanej dozy, wolno kontynuować leczenie, używając największej dawki akceptowanej przez pacjenta.

Warto używać kremów nawilżających w toku leczenia tym środkiem. Jeśli chodzi o koszty, to za curacne cena może być zależnie od miejsca nabycia względnie wysoka, lecz w tej sytuacji należałoby zwrócić uwagę na jego efektywność.

Curacne – sposób działania

Mechanizm działania curacne polega na ograniczeniu pracy gruczołów łojowych. To jest widoczne w zmniejszonym generowaniu łoju. Z tej przyczyny środek curacne wpływa na zmniejszanie rozwoju zarazków o nazwie Propionibacterium acnes. One odpowiadają za powstawanie trądziku. Jakkolwiek o curacne opinie bywają w największym stopniu pozytywne ze względu na jego efektywność, wskazane jest wiedzieć, iż curacne efekty wywołuje względnie późno  po rozpoczęciu leczenia. Kuracja pochodną witaminy A została dowiedziona już kiedyś badaniami klinicznymi. Dzięki temu lekowi możemy dostać w pełni naturalną i pozbawioną jakichkolwiek przemian skórnych powstałych wskutek trądziku. Aczkolwiek każdy, kto planuje podjąć leczenie, winien być świadom tego, że curacne skutki uboczne może spowodować naprawdę uciążliwe. W sytuacji przyjmowania podwyższonej niż obowiązkowa dawki leku curacne, mogą pojawić się symptomy hiperwitaminozy A. Ujawnia się ona w postaci:

  • natarczywego bólu głowy,
  • nudności bądź torsji,
  • przerażenia,
  • drażliwości i świądu.

W tej sytuacji trzeba bezzwłocznie zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub do leżącego najbliżej szpitala. Używanie tego leku podczas ciąży i karmienia piersią jest bezwarunkowo przeciwwskazane. Powinno się pamiętać, że wszystkie leki przynoszą efekty uboczne oraz są w stanie wchodzić w wzajemne oddziaływanie z innymi środkami. Nie na każdej ulotce dołączonej do leku znajduje się informacja na temat możliwości spożycia napoju alkoholowego w trakcie leczenia, jednak lepiej się go wystrzegać.

Curacne opinie – pozytywne czy nie?

Curacne wzbydza wiele kontrowersji. Jest to skuteczny lek, ale potrafi wysuszyć skórę w znacznym stopniu. Dodatkowo powoduje wiele skutków ubocznych w postaci dolegliwości bólowych, które trudno zignorować. Warto więc swoją decyzję rozważyć bardzo dokładnie.