Jaki krem na przebarwienia i blizny po trądziku?

Przebarwienia oraz blizny potrądzikowe pojawiają się na twarzy wielu dziewczyn i zazwyczaj wynikają one z nieodpowiedniej pielęgnacji i wyciskania pryszczy. W przypadku bardzo rozległych zmian najlepszym wyjściem z sytuacji jest poddanie się zabiegowi przy użyciu lasera, jednak jeśli zmiany nie są zbyt duże, warto postawić na dobrą maść na blizny po trądziku oraz krem na przebarwienia po trądziku. Na jaki jednak krem na blizny po trądziku warto się zdecydować?

Żel z wyciągiem z cebuli, allantoiną oraz heparyną

Heparyna znajdująca się w takim kremie wykazuje właściwości przeciwobrzękowe, natomiast allantoina pomaga zregenerować skórę. Taki żel odpowiada również za usunięcie zgrubień, a także wygładzenie i zmiękczenie skóry, dzięki czemu blizny stają się bardziej elastyczne. Preparat należy stosować kilka razy dziennie przez co najmniej kilka tygodni.

Naturalne serum

Naturalny krem do cery trądzikowej zawiera w swoim składzie wyłącznie ekstrakty roślinne, które wykazują zbawienny wpływ na skórę. Godnym polecenia produktem jest serum Sevolium, który pomaga nie tylko oczyścić oraz nawilżyć skórę, ale wspomaga również walkę z przebarwieniami i bliznami. Regularne stosowanie wspomnianego serum sprawi, że niedoskonałości zaczną stopniowo znikać z powierzchni skóry, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Sprawdź nasz ranking – Sevolium wygrywa!

Krem z masą perłową

Kolejnym polecanym produktem jest krem z masą perłową, który w swoim składzie zawiera minerały oraz aminokwasy wpływające niezwykle korzystnie na wygląd, a także stan skóry. Taki krem wykazuje właściwości rozjaśniające, wygładzające oraz zmiękczające, dzięki czemu przy jego pomocy można w znaczący sposób zmniejszyć widoczność przebarwień oraz blizn potrądzikowych.

Krem ze śluzu ślimaka

To spora nowość na rynku, do której nie każda kobieta jeszcze się przekonała, jednak krem ze śluzu ślimaka okazuje się bardzo pomocny w walce z trądzikiem, przebarwieniami oraz bliznami. Regularne stosowanie tego kremu pomaga przywrócić skórze elastyczność oraz gładkość. W jego składzie można znaleźć wiele bardzo cennych substancji, które mają zdolność wniknięcia w głębsze warstwy skóry, poprawiając tym samym jej wygląd.

Krem z wyciągiem z sosny zwyczajnej i wąkroty azjatyckiej

Krem składający się z kombinacji powyższych ekstraktów pomaga zredukować blizny potrądzikowe oraz rozstępy. Wspomaga on produkcję kolagenu oraz fibroblastów, co w przypadku walki z bliznami jest niezwykle ważne, ponieważ kolagen pomaga odbudować strukturę skóry, zmniejszając widoczność blizn.