Kuracja lekiem Aknenormin – dobra decyzja?

Istnieje wiele leków stosowanych w terapii przeciwtrądzikowej. Aknenormin jest lekiem zażywanym jedynie pod ścisłą kontrolą dermatologa w kuracji najbardziej uporczywych form trądziku. O aknenormin ulotka podaje wiele wartych uwagi danych, z którymi należy się zapoznać. Aknenormin ma wpływ na te receptory, których funkcją jest hamowanie procesów rogowacenia skóry. Ponadto skutecznie wpływa na minimalizację podrażnień, normalizuje także pracę gruczołów łojowych.

Aknenormin – tylko pod kontrolą lekarza

Kiedy zaczyna się kurację, należy wykonywać regularne, których celem jest skontrolowanie, czy lek nie powoduje w organizmie negatywnych konsekwencji. W razie konieczności terapię należy przerwać, a nawet całkiem jej zaniechać. Powinno się pamiętać, że aknenormin ma działanie teratogenne, co oznacza, iż poraża płód. Dlatego aknenormin a ciąża nie mogą iść w parze.

Mimo swojego skutecznego działania, aknenormin skutki uboczne powoduje liczne, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność. Do tych występujących niemal zawsze należy:

  • suchość i łuszczenie się skóry,
  • pękanie ust,
  • wysuszanie błon śluzowych.

Często pojawiają się także:

  • zakłócenia pracy wątroby,
  • bóle mięśniowe i stawowe,
  • wysypki na całym ciele,
  • zwiększone zagęszczenie tłuszczów we krwi,
  • bóle  i zawroty głowy,
  • krwawienie z nosa i suchość śluzówek nosa,
  • nadwyżka cholesterolu i glukozy we krwi.

Do najpoważniejszych skutków ubocznych przyjmowania aknenorminu należą zaburzenia psychiczne, które budzą kontrowersje. Jeśli w trakcie kuracji wystąpią któreś z opisanych konsekwencji, należy pilnie skonsultować je z lekarzem.

Warto więc monitorować stan organizmu.

Gdzie dostać Aknenormin?

Aknenormin jest dostępny jedynie na receptę Każdy pacjent musi wyrazić zgodę na kurację tym lekiem i potwierdzić,potencjalne skutki uboczne powodowane przez ten lek są mu znane. Leczenie trwa kilka miesiący. Trzeba więc tego mieć świadomość, iż aknenormin dawkowanie ma bardzo złożone i ustalane indywidualnie. W trakcie kuracji należy wystrzegać się stosowania leków i zabiegów o działaniu złuszczającym czy działającym bezpośrednio na skórę. Do codziennego mycia i pielęgnacji należy wybierać działające delikatnie kosmetyki, które nie podrażniają skóry w żaden sposób. Liczne zabiegi oraz piercing i tatuaże są zabronione. Nie należy także spożywać dużych ilości alkoholu, a najlepiej wystrzegać się go w trakcie kuracji całkowicie.

Niezbędnikiem przy kuracji są kremy nawilżające i natłuszczające pomadki ochronne do ust.

Aknenormin opinie – dobre czy nie?

Powinno się mieć świadomość, iż o aknenormin opinie są dosyć skrajne. Jest to rezultatem tego, że aknenormin efekty korzystne powoduje nie od razu, ale dopiero po długim czasie trwania kuracji. Aknenormin jest środkiem bardzo skutecznie i na stałe zwalczającym nawet w największym stopniu niedogodne rodzaje trądziku, jednakże czasem skutki uboczne w trakcie terapii są bardzo nasilone i mogą nawet uprzykrzać normalne funkcjonowanie. Jest to jednakże problem indywidualny. Należałoby wiedzieć, iż za aknenormin cena jest całkiem wysoka. Cena miesięcznej kuracji to w przybliżeniu 100 złotych, aczkolwiek jest ona uzależniona od wyznaczonej przez lekarza dawki. Wszystkie te czynniki nie pozwalają na wysnucie jednoznacznej opinii.