Kuracja lekiem Izotek – warto?

Lek na trądzik Izotek to preparat przeznaczony do walki z zaawansowanymi postaciami niniejszej choroby. Poniżej przedstawione zostaną najważniejsze informacje na temat Izoteku. Wskazane zostanie jego zalecane dawkowanie, przeciwwskazania oraz możliwe skutki uboczne związane z jego stosowaniem, by ułatwić wybór najlepszego sposobu na pozbycie się trądziku.

Izotek – dawkowanie i wskazania

Wskazaniem do rozpoczęcia leczenia przy pomocy niniejszego preparatu są zaawansowane objawy trądziku pospolitego, które do tej pory nie zmniejszały się pod wpływem zastosowanych metod. Dawkowanie Izoteku powinno zostać szczegółowo ustalone z lekarzem prowadzącym. Niemniej jednak wskazane jest, aby niniejszy lek przyjmować raz dziennie, najlepiej w czasie spożywania posiłku. Przewidywany czas terapii wynosi od 16 do 24 tygodni. W tym czasie wskazane jest stosowanie specjalnych kremów nawilżających oraz unikanie słońca.

Izotek – skutki uboczne i przeciwwskazania

Stosowanie leku Izotek może wywoływać pewne działania niepożądane, wśród których możemy wyróżnić:

CZĘSTO: odczuwalną suchość warg, błon śluzowych jamy ustnej oraz nosa i oczu;

RZADZIEJ: zawroty i bóle głowy oraz uczucie senności;

RZADKO: zaburzenia poziomu cholesterolu, glukozy oraz trójglicerydów we krwi pacjenta, obniżenie nastroju, znaczne wypadnie włosów.

UWAGA! Podczas stosowania niniejszego leku należy regularnie poddawać się badaniom krwi, których wykonanie zleca nam lekarz prowadzący terapię. W tym czasie nie można również być honorowym dawcą krwi.

Wśród najważniejszych przeciwwskazań związanych ze stosowaniem leku Izotek możemy wyróżnić:

  • niewydolność wątroby;
  • stosowanie leków lub suplementów diety zawierających wysokie stężania witaminy A;
  • podwyższone stężenie lipidów we krwi;
  • alergię lub nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku;
  • ciąże i okres karmienia piersią.

Izotek a ciąża: Stosowanie leku w czasie ciąży oraz w okresie karmienia piersią jest surowo zabronione. W czasie stosowania niniejszego leczenia zaleca się również regularne przyjmowanie środków antykoncepcyjnych.

Efekty stosowania leku Izotek

Izotek lek to preparat, który w większości przypadków skutecznie radzi sobie nawet z zaawansowanymi postaciami trądziku.

Izotek Opinie: W opinii pacjentów, niniejszy preparat jest skuteczny, jednak jego stosowanie wiąże się z nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi (suchość i pieczenie warg oraz skóry).

Izotek Przed i po: Zarówno w Internecie, jak i w gabinecie dermatologa możemy znaleźć różne zdjęcia, które zobrazują nam działanie niniejszego preparatu.

Izotek Cena: Cena niniejszego preparatu uzależniona jest od zalecanej dawki oraz ilości tabletek w opakowaniu. Niemniej jednak, średni koszt miesięcznej kuracji wynosi około 50, 00 złotych.

Izotek ulotka – co jeszcze nam powie?

Izotek to lek wydawany w aptekach wyłącznie za okazaniem ważnej recepty. Najważniejsze informacje na jego temat (w tym skład oraz wszystkie skutki niepożądane) zostały zawarte na ulotce opakowania. Niemniej jednak, niezwykle ważne jest skrupulatne przestrzeganie zaleceń lekarza, który odpowiedzialny jest za prowadzenie naszej terapii przy pomocy Izoteku. Aby zdecydować się na leczenie, należy rozważyć, czy nie lepsze byłyby alternatywne rozwiązania, takie jak specjalistyczne kremy i płyny.