Najlepsze składniki kremów przeciwtrądzikowych

Od lat zmagasz się z problemami cery trądzikowej i szukasz skutecznego sposobu, który pomoże zwalczyć Ci jego wszystkie objawy? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych porad, dzięki którym łatwiej będzie Ci wybrać idealny krem przeciwtrądzikowy!

Trądzik to częste zaburzenie dermatologiczne, które dotyka nie tylko młodzież znajdującą się w okresie dojrzewania, ale również osoby dorosłe. Mimo, iż niniejsza choroba nie wpływa bezpośrednio na stan zdrowia pacjentów, bardzo często powoduje obniżenie poczucia własnej atrakcyjności oraz pewności siebie.

Jak zwalczyć objawy trądziku?

Mimo, iż obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór kosmetyków, trudno jest znaleźć idealny krem przeciwtrądzikowy, który nie tylko zwalczy objawy danego zaburzenia, ale również powstrzyma jego przyczyny, przywracając naszej skórze zdrowy wygląd i idealną równowagę. Inne metody leczenia trądziku, takie jak zabiegi laserowe lub peelingi chemiczne, mimo iż w znacznym stopniu poprawiają kondycję skóry, bardzo często wiążą się z wysokimi kosztami, na które nie każdy jest w stanie sobie pozwolić. Jak więc znaleźć idealny krem przeciwtrądzikowy w dobrej cenie?

Jakie składniki powinien posiadać idealny krem przeciwtrądzikowy?

Kremy przeciwtrądzikowe dostępne w większości popularnych drogerii posiadają szereg substancji chemicznych, które nie tylko często podrażniają naszą skórę, ale również w większości przypadków nie radzą sobie ze skutecznym zwalczeniem objawów niniejszego zaburzenia. Jakie składniki aktywne powinien posiadać idealny krem przeciwtrądzikowy?

  • Ekstrakt z lukrecji: posiadający silne właściwości łagodzące oraz eliminujące objawy stanu zapalnego, wpływający jednocześnie na prawidłową regulację
  • Wyciąg z kory i liści: skutecznie uszczelniający naczynia włosowate oraz zapobiegający nadmiernej krzepliwości krwi.
  • Ekstrakt z nagietka: posiadający skuteczne działanie przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne.
  • Wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego: posiadający doskonałe właściwości ściągające i łagodzące.
  • Cynk: skutecznie zapobiegający nadmiernej produkcji łoju.
  • Wyciąg z drożdży: wspaniale nawilżający oraz kojący skórę.

kosmetyki naturalne z ekstraktami z roślin

Na co powinien działać skuteczny krem przeciwtrądzikowy?

Skuteczny krem przeciwtrądzikowy powinien działać zarówno jak skuteczny produkt likwidujący wypryski oraz jako krem łagodzący liczne podrażnienia skóry powstałe na skutek niniejszego zaburzenia. Idealny krem na wypryski na twarzy powinien szybko się wchłaniać i nie pozostawiać uczucia ściągnięcia.

Takim produktem jest serum Sevolium, opierające swoje działanie o wiele składników naturalnych, które doskonale wnikają w głąb skóry przywracając jej prawidłową równowagę. Ten łagodzący krem na trądzik stanowi również idealną bazę pod makijaż, doskonale nawilżając skórę i pozostawiając na niej przyjemny zapach.