Jak pozbyć się trądziku? 10 najlepszych sposobów

Przez wiele osób trądzik uznawany jest za chorobę cywilizacyjną. Czasy, w jakich żyjemy, zła jakość powietrza, codzienny stres i nieregularny wypoczynek mają ogromny wpływ na stan naszego ciała i skóry. U wielu osób właśnie z tego powodu pojawiają się problemy ze skórą, szczególnie jeśli chodzi o osoby już dojrzałe. W większości przypadków trądzik młodzieńczy wśród nastolatków związany jest z burzliwymi zmianami hormonalnymi, zachodzącymi w tym czasie w organizmie młodej osoby. Niezależnie od przyczyny problemu, ludzie często nie wiedzą, jak wyleczyć trądzik.

Trądzik – jak wygrać z nim raz na zawsze?

Sposoby na pozbycie się trądziku, które można łatwo znaleźć w internecie, nie zawsze są skuteczne. Zmiana stylu życia i wdrożenie kilku pożytecznych i sprawdzonych porad na pewno pomoże w leczeniu tego schorzenia. Dlatego warto podejść do tematu z głową i zastanowić się, jak pozbyć się trądziku, tak żeby już nigdy nie wrócił. Najważniejsze jest, aby całkowicie, lecz stopniowo, wprowadzać w życie zdrowe nawyki. To, że będziemy 3 dni stosować krem na trądzik, nie oznacza, że od razu pozbędziemy się problemu. Jakie sposoby na trądzik są najlepsze?

Sposoby na trądzik

Skuteczne leczenie trądziku będzie możliwe, jeśli tylko wprowadzi się w życie następujące 10 porad:

  1. Odstaw cukier, słodkie przekąski i pikantne potrawy. Skuteczne metody na trądzik zawsze wymagają jakichś wyrzeczeń i jednym z nich musi być właśnie nieprawidłowe odżywianie. Wykluczenie z diety słodyczy i mocno pikantnych dań, które powodują występowanie stanów zapalnych skóry, z pewnością korzystnie wpłynie na cerę.
  2. Używaj odpowiednich kosmetyków. Postaw na te, z naturalnym składem, jak na przykład Sevolium. To serum na trądzik bazuje na ekstraktach z roślin i jest pozbawione chemii, dzięki czemu do Twojego ciała także nie przedostają się żadne toksyny. Sevolium oczyszcza twarz z pryszczy i niweluje wszelkie podrażnienia. Każdy krem na trądzik powinien pomagać skórze, a nie jeszcze bardziej ją zapychać.
  3. Pij dużo wody. Najlepiej, żeby była to woda niegazowana. Inne napoje mogą być przyczyną pojawiania się pryszczy, szczególnie, jeśli nie znasz ich składów.
  4. Regularnie uprawiaj sport. Wraz z potem z ciała wydostają się także toksyny, przez które trądzik może się nasilać.
  5. Wysypiaj się. Żeby pozbyć się trądziku, bardzo ważny jest regularny rytm dnia. Staraj się kłaść i wstawać o tych samych porach, dzięki czemu Twój organizm będzie w stanie przewidzieć działania i dobrze rozplanować zużycie energii w ciągu dnia.
  6. Nie zasypiaj w makijażu. Zawsze przed snem zmyj dokładnie makijaż i umyj twarz odpowiednio dobranym żelem bądź płynem.
  7. Nie dotykaj twarzy brudnymi rękami. Zawsze przed kontaktem ze skórą twarzy, dokładnie umyj ręce. Zanieczyszczenia i bakterie to najprostszy sposób na rozprzestrzenianie się trądziku na coraz większym obszarze.
  8. Unikaj mocnego słońca. Słońce wysusza skórę i tym samym jej szkodzi. Wiele osób myśli, że wysuszenie trądziku to metoda jego leczenia, a to poważny błąd, który może być bardzo nieprzyjemny w skutkach.
  9. Nawilżaj skórę. Jeszcze nikt nie odkrył metody, jak skutecznie leczyć trądzik bez odpowiedniego nawilżenia. Przesuszona skóra, broniąc się przed utratą jeszcze większej ilości wody, będzie wydzielała coraz więcej sebum i może to doprowadzić do nasilenia się trądziku.
  10. Chodź na spacery i nie siedź całymi dniami w domu. Nie zapominaj także o wietrzeniu pokoju, skóra potrzebuje świeżego powietrza.

Dlaczego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja?

Każda skóra potrzebuje innego traktowania. Ważne jest, aby po nałożeniu nowych kosmetyków obserwować, co dzieje się ze skórą. Jeśli po krótkim czasie od rozpoczęciu pielęgnacji nowym kremem wysyp trądziku się nasili, należy odstawić kosmetyk.

Codzienne zmywanie makijażu przed snem to sposób na dokładne oczyszczenie cery. Twarz, na której nie ma kolorowych kosmetyków, może oddychać i się regenerować. Poza tym niezmywanie pudru z twarzy prowadzi to szybszego starzenia się i nasilenia zmarszczek, a tego każdy chciałby jak najdłużej uniknąć.